Nagłówek aktualności
Jesteś tutaj: Strona główna » Covid-19 » Organizacja świadczeń

Aktualna organizacja świadczeń medycznych

15 października 2020 | Opublikował: Jola Gryc

           Szpital Wojewódzki w Łomży z dniem 1 lipca nie realizuje już świadczeń zdrowotnych III poziomu specjalistyki dla pacjentów  z Covid-19. Na podstawie decyzji Wojewody Podlaskiego z dn. 30 czerwca br. zostały zlikwidowane łóżka covidowe  na oddziałach specjalistycznych. 

Pacjentki z patologią ciąży i do porodu od najbliższego poniedziałku mogą zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast pacjentki ciężarne z zakażeniem Covid-19 mogą być leczone w każdym szpitalu posiadającym w swoich strukturach Oddział Ginekologiczno-Położniczy.

Decyzja Wojewody Podlaskiego wpłynęła także na ilość łóżek covidowych w całym szpitalu. 

W wyniku której Szpital zabezpiecza  1 łóżko intensywnej terapii dla dorosłych, 2 respiratorowe i 18 na oddziałach zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych oraz 6 łóżek obserwacyjnych na SOR dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Tym samym zwiększyła się liczba łóżek dla pacjentów niezakażonych Covid-19.

          Od 1 lipca wszyscy pacjenci z Covid-19 wymagający pomocy specjalistycznej w trybie stacjonarnym mogą być hospitalizowani w każdym szpitalu posiadającym dany zakres specjalistyki.