Szpital Wojewódzki w Łomży logo Szpital Wojewódzki w Łomży

Transplantologia

W wielu przypadkach przeszczepianie narządu, tkanek lub komórek krwiotwórczych jest jedyną metodą leczenia pacjenta. W większości tych przypadków przeszczepienie narządu jest zabiegiem ratującym życie.

Na stronie internetowej prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia kampanii edukacyjno-informacyjnej „Solidarnie dla transplantacji”, która kontynuuje i rozwija działania rozpoczęte w 2015 roku pod hasłem „Zgoda na życie” www.zgodanazycie.pl zamieszczono kluczowe informacje o tym, kto i w jaki sposób może zostać dawcą (zarówno za życia jak i po śmierci), jakie są rodzaje przeszczepów, opisano proces oczekiwania na przeszczep i sytuację biorcy po przeszczepie, a także przybliżono historię polskiej medycyny transplantacyjnej. Na stronie można też znaleźć listę pomocnych placówek i instytucji oraz aktualności o wydarzeniach w ramach kampanii.

Szpital Wojewódzki w Łomży współpracuje z CENTRUM ORGANIZACYJNO-KOORDYNACYJNYM DO SPRAW TRANSPLANTACJI "POLTRANSPLANT" 

www.poltransplant.org.pl

 

„Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu organów”
                                                                                Jan Paweł II

 

Grafika kogowki.jpg