Szpital Wojewódzki w Łomży logo Szpital Wojewódzki w Łomży

Poradnia Laryngologiczna

GODZINY PRACY

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

08.00-15.35

(przerwa 13.00-13.15)

08.00-15.35

(przerwa 13.00-13.15)

08.00-15.35

(przerwa 13.00-13.15)

08.00-15.35

(przerwa 13.00-13.15)

08.00-15.35

(przerwa 13.00-13.15)

 

 

REJESTRACJA

Pacjenci mogą się rejestrować na podstawie kodu e-Skierowania:

  • osobiście
  • za pośrednictwem osoby trzeciej
  • telefonicznie ( od godziny 10.00)

Pacjent, który zgłasza się do rejestracji musi okazać jeden z wymienionych dokumentów ( w celu potwierdzenia tożsamości i sprawdzenia ubezpieczenia w systemie e-WUŚ): dowód osobisty, paszport, prawo jazdy.

W przypadku pierwszej wizyty w danej poradni specjalistycznej, konieczne jest założenie historii choroby stąd konieczne jest osobiste zgłoszenia się z kodem e-skierowaniem do rejestracji. Pacjent wypełnia również stosowne dokumenty i oświadczenia.

Pacjent, który przez telefon umówił się po raz pierwszy na wizytę w poradni specjalistycznej w dniu umówionej wizyty lekarskiej musi zgłosić się do rejestracji poradni.

Pacjent, który przez telefon umówił się na wizytę w poradni specjalistycznej, a wcześniej korzystał z usług tej poradni specjalistycznej w dniu umówionej wizyty lekarskiej udaje się do rejestracji aby potwierdzić w systemie e-WUŚ uprawnienia do świadczeń.

SKIEROWANIA DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Skierowania nie są wymagane do poradni:

  • w przypadku: kontynuacji leczenia w poradni specjalistycznej na tą samą jednostkę chorobową,
  • od osób chorych na gruźlicę, zakażonych wirusem HIV,
  • od inwalidów wojennych, inwalidów wojskowych, osób represjonowanych oraz kombatantów, od uprawnionego żołnierza, pracownika, lub weterana w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych
  • podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Bez skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielane są również świadczenia związane z wypadkiem, zatruciem, urazem i porodem oraz w stanach zagrożenia życia.

W pozostałych przypadkach wymagane jest e-skierowanie od lekarza z placówki, która ma kontrakt z NFZ.

W przypadku skierowania wydanego z prywatnego gabinetu, nie posiadającego umowy z NFZ nie przysługuje pacjentowi porada opłacana przez NFZ.

W sytuacji kiedy jest wymagane skierowanie, a pacjent jego nie posiada, może być przyjęty na koszt własny wg cennika usług komercyjnych, obowiązującego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.