Szpital Wojewódzki w Łomży logo Szpital Wojewódzki w Łomży

Zmiany w organizacji funkcjonowania Szpitala

W związku z decyzją Wojewody Podlaskiego w sprawie zwolnienia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z jednoimienności Dyrekcja Szpitala uruchomiła procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom podczas przywracania szpitala do normalnej pracy.

Poradnie specjalistyczne świadczą usługi od 1 czerwca br. Pacjenci pierwszorazowi zgodnie z listą oczekujących są informowani telefonicznie przez personel szpitala o dokładnych terminach swoich wizyt u lekarzy specjalistów. Pacjenci kontynuujący leczenie powinni skontaktować się telefonicznie z rejestracją danej pordani w celu ustalenia nowego terminu wizyty, bądź skorzystania z teleporady.

Po spełnieniu wytycznych  określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 maja 2020r., pierwsze oddziały szpitalne wznowiły pracę w drugim tygodniu czerwca. Personel Szpitala Wojewódzkiego w Łomży odbył wymaganą ww. rozporządzeniem kwarantannę i badania w kierunku wykluczenia COVID-19, a pomieszczenia szpitalne zostały poddane dekontaminacji.

Aktualizacja(z dn. 23 czerwca 2020r.):

Od dnia 23 czerwca 2020r Stacja Dializ oraz Oddział Nefrologiczny także powracają do świadczenia usług medycznych zakontraktowanych z NFZ. Zgodnie z decyzją Wojewody w Oddziale Nefrologicznym 1 łóżko pozostaje wydzielone dla nagłych pacjentów zakażonych, bądź z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Data rozpoczęcia obowiązywania decyzji nie jest tożsama z datą rozpoczęcia przyjęć ze względu na wytyczne zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia,  zgodnie z którymi personel Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ przed rozpoczęciem przyjęć pacjentów powinien przejść 14 dniową kwarantannę lub badania w kierunku SARS-Cov-2. W związku z tym przyjęcia pacjentów będą realizowane od 1 lipca 2020r.

Aktualizacja (z dn. 3 sierpnia 2020r.):

Na podstawie dycyzji Wojewody Podlaskiego z dnia 29 lipca br. Oddział Okulistyczny z dniem 3 sierpnia br. powraca do świadczenia usług medycznych zakontraktowanych z NFZ, z zastrzeżeniem, iż 2 łóżka pozostają zabezpieczone na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym dla pacjentów okulistycznych z zakażeniem, bądź podejrzeniem zakażenia SARS-COV-2 wymagających hospitalizacji

Obecny zakres świadczeń medycznych dla pacjentów z podejrzeniem bądź zakażeniem wirusem SARS-COV-2 to:
1) nefrologia- hospitalizacja- 1 łóżko;
2) neonatologia – hospitalizacja;
3) położnictwo i ginekologia – hospitalizacja;
4) neurologia – hospitalizacja;
5) choroby płuc – hospitalizacja;
6) choroby zakaźne – hospitalizacja 22 łóżka, w tym 2 łóżka -hospitalizacja okulistyczna


Stan zagrożenia epidemicznego nie został odwołany i ze względów bezpieczeństwa musimy zachować środki ostrożności dotyczące przyjmowania pacjentów i poruszania się na terenie szpitala, dlatego też wszystkie wizyty w poradniach możliwe będą tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.