Wizyta Ministra Zdrowia

Foto nr 1928

W dniu 29.03.2018r. w szpitalu gościliśmy Ministra Zdrowia – Łukasza Szumowskiego. Z rąk Ministra Zdrowia dyrektor szpitala Roman Nojszewski odebrał Certyfikat Akredytacji. Minister gratulował i dziękował za wspólny sukces załogi, dyrekcji i organu prowadzącego.
Certyfikat został przyznawany po kilkudniowej ocenie zewnętrznej dokonanej w grudniu 2017r przez Centrum Monitorowania Jakości, a która dotyczyła 15 bloków tematycznych, z których każdy zawiera kilkanaście standardów z zakresu, m.in.: leczenie i opieka nad pacjentem, farmakoterapia, diagnostyka, kontrola zakażeń, zarządzanie ogólne, jakość i bezpieczeństwo pacjenta, zarządzanie środowiskiem opieki. Program akredytacji ma na celu doskonalenie opieki w szpitalu, a uzyskany certyfikat potwierdza osiągnięcie wysokiej oceny.
Minister Ł. Szumowski wręczył również resortowe odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia dla 9 pracowników, otrzymali je: Anna Matys, Marzanna Gac, Bożena Tomaszewska, Halina Gromek, Joanna Daniłowska, Joanna Szymczak, Romuald Krynicki, Romuald Wojtkowski i Bogdan Szumski.
Spotkanie zaszczycili swoją obecnością również parlamentarzyści: Bernadeta Krynicka oraz Lech Kołakowski, władze województwa w osobie Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, władze samorządu województwa: członek zarządu Stefan Krajewski, Dyrektor Departamentu Zdrowia Katarzyna Zajkowska, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego i Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala – Jacek Piorunek, władze starostwa: Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych oraz wicestarosta Lech Szabłowski, władze miasta: Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski, Agnieszka Muzyk Wiceprezydent.
Uzyskanie certyfikatu i dołączenie do elitarnych pod względem jakości szpitali w Polsce to także zobowiązanie na przyszłość do realizacji misji szpitala „Naszą ambicją skuteczne leczenie”.