Szkoła Rodzenia w Szpitalu Wojewódzkim im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców oczekujących na narodziny swojego dziecka i środowiska medycznego opiekującego się kobietami ciężarnymi od 25 lipca 2013r. przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży zostaje powołana bezpłatna Szkoła Rodzenia.

Na zajęcia zapraszamy pary od 25-26 tygodnia ciąży. Warunkiem uczestnictwa jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego o przeciwwskazaniach do uczestnictwa w całości zajęć lub tylko w części wykładowej.

W programie znajdują się między innymi tematy związane z aktywnym porodem, połogiem, prawidłową dietą kobiety ciężarnej i karmiącej, zagadnienia dotyczące właściwej pielęgnacji noworodka i niemowlęcia, karmienia naturalnego i szczepień ochronnych.

Do udziału w prowadzeniu zajęć oprócz położnej, pielęgniarki, lekarza położnika, lekarza neonatologa zaprosiliśmy dietetyka i psychologa. Ważnym uzupełnieniem zagadnień programowych są ćwiczenia ruchowe prowadzone przez rehabilitantkę.

Chcielibyśmy, aby jak najwięcej par mogło skorzystać z proponowanych przez szpital zajęć promujących zdrowie i przygotowujących do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny, jakim jest przyjście na świat dziecka i opieka nad nim.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki w godz.18-20 w sali 008 - niski parter.

Zapisy w formie telefonicznej pod nr telefonu (86) 4733 661 oraz drogą elektroniczną szkola@szpital-lomza.pl