Otwarty Dzień w Onkologii

27 października 2013r. po raz dziesiąty Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym, wspólnie ze Szpitalem Wojewódzkim w Łomży za fundusze otrzymane z Urzędu Miasta, zorganizowało Otwarty Dzień w Onkologii.

Panie z naszego miasta i okolic miały możliwość spotkania z lekarzem onkologiem w ramach konsultacji ale też mogły nauczyć się jak badać swoje piersi. Była też możliwość wykonania badania USG lub mammografii. W sumie z konsultacji i badań skorzystało 80 pań. Konsultacji udzielali tradycyjnie pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży: lekarze onkolodzy: dr Katarzyna Gryc – Szymańska i dr Magdalena Maksińska- Rybakiewicz, pielęgniarki: Barbara Gębusiak, Beata Ruszczyk, lekarze radiolodzy: dr Bożena Chojnowska i dr Ryszard Wagner, technicy radiologii: Bogumiła Kubajewska i Katarzyna Petkowska.

Kolejny Dzień Konsultacji Onkologicznych w naszym szpitalu z możliwością konsultacji u onkologów już 16 listopada 2013r. w godzinach 8-12. Celem akcji będzie umożliwienie skorzystania z bezpłatnych konsultacji, porad lekarskich, przeanalizowanie ewentualnych badań dodatkowych, ocena możliwości diagnostycznych oraz doradzenie dalszego toku postępowania. Konsultacje te przewidziane są dla mieszkańców naszego miasta i okolic. Zgłosić się może na nie każdy, kto posiada jakikolwiek problem onkologiczny lub tzw. niepokój onkologiczny.