Szpital Wojewódzki w Łomży logo Szpital Wojewódzki w Łomży

Ministerstwo Zdrowia realizuje projekt Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków/zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej.

Foto nr 4000
Fotogaleria

Głównym celem Projektu grantowego jest zwiększenie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu psychiatrii dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, modernizacja infrastruktury Centrów Zdrowia Psychicznego oraz ośrodków/zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej w celu poprawy funkcjonalności oraz zwiększenia komfortu leczenia.

Maksymalna wartość grantu wynosi: 621 437,56 zł w tym:

495 347,87 zł finansowane z budżetu środków europejskich

126 089,69 zł finansowane z budżetu państwa

Projekt grantowy realizowany przez Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zakłada:

- dostosowanie pomieszczenia dla potrzeb sali terapeutycznej wraz z zapleczem;

- zakup wieszaków na odzież wierzchnią;

- zakup aneksu meblowego kuchennego do zaplecza socjalnego;

- zakup akcesoriów kuchennych do sporządzania ciepłych napojów dla pacjentów i personelu;

- wykonanie instalacji monitoringu wizyjnego w ramach pomieszczeń sali terapii grupowej;

- zakup toreb medycznych i alkomatów dla Zespołu Leczenia Środowiskowego;

- zakup wyposażenia meblowego do Sali terapii zajęciowej;

- zakup wyrobów medycznych na potrzeby kontroli stanu zdrowia pacjentów Zespołu Środowiskowego;

- zakup sprzętu multimedialnego dla potrzeb prowadzenia terapii zajęciowej;

- zakup pomocy dydaktycznych i terapeutycznych oraz regału na książki dla potrzeb terapii zajęciowej.

 

Termin realizacji: do 30 czerwca 2027