Aktualności

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

27 HUBERTUS w Kisielnicy

17 październik 2017 | Opublikował: J.Gryc
Mimo deszczowej aury w dniu 16.10.2016r. w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Kisielnicy obchodziliśmy już po raz 27 Hubertusa, który wg kalendarza przypada 3 listopada. Nazwa pochodzi od imienia patrona myśliwych, leśników i jeźdźców św. Huberta

W Kisielnicy Hubertus organizowany jest corocznie od 1981 roku. Początkowo przez Ośrodek Rekreacji Konnej, a od 1990r przez Ośrodek Rehabilitacji Konnej (obecnie Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Kisielnicy), który został utworzony i włączony w struktury organizacyjne Szpitala Wojewódzkiego w Łomży 15 grudnia 1989r.
Tradycyjnie w ramach Hubertusa najmłodsi uczestnicy szukali konno ukrytego lisa, a starsi, w tym wolontariusze ośrodka wzięli udział w pogoni za lisem. Gonitwy poprzedzone były modlitwą i błogosławieństwem ks. dr Andrzeja Dmochowskiego kapelana hodowców i miłośników koni, który szczęśliwie zaprowadził na Jasną Górę 18 konnych pielgrzymek. Mimo złej pogody nasze gonitwy także odbyły się szczęśliwie. Nagrody zwycięzcom i odznaczenia uczestnikom wręczał Dyrektor szpitala Romana Nojszewski z Z-cą Dyrektora ds. Lecznictwa Hanną Majewską-Dąbrowską oraz zaproszeni goście: min. Poseł RP Lech Kołakowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Wicestarosta Łomżyński Lech Szabłowski, Dyrektor WOPIT Renata Szymańska. Zwycięzcom i uczestnikom gratulowali także pozostali goście: Członkowie Rady Społecznej Szpitala (Marek Olbryś, Zdzisław Kalinko, Józef Mioduszewski), Mieczysław Bagiński, ks Andrzej Mikucki, Nadleśniczy Dariusz Godlewski oraz wójt gminy Piątnica Krzysztof Ryszard Kozicki.
Jak co roku nie zabrakło także innych atrakcji. Strzelcy, animatorzy zabaw zorganizowali konkursy z nagrodami, animacje zabaw, malowanie twarzy, strzelanie do tarczy w wiosce militarnej. Goście z Polskiego Związku Łowieckiego pod przewodnictwem Mariana Stanisława Podleckiego (Kawalera Orderu Uśmiechu) i z Nadleśnictwa prócz upominków podzielili się cennymi radami jak żyć w przyjaźni z przyrodą i zwierzętami.
Tradycyjnie polowanie hubertowskie zakończono wspólnym pieczeniem kiełbasek przy wielkim ognisku.