Trening na wypadek zdarzenia masowego.

Trening na wypadek zdarzenia masowego. W godzinach porannych w szpitalu odbyły się praktyczne ćwiczenia z zakresu zarzšdzania kryzysowego w sytuacji tzw. zdarzenia masowego. Przy aktywnym współudziale Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży przećwiczono przyjęcie 10 poszkodowanych z wypadku samochodowego.

Ćwiczenia dotyczyły przyjęcia pacjentów w Szpitalny Oddziale Ratunkowym, zabezpieczenia diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, zabiegów operacyjnych na Bloku Operacyjnym, a także szpitalnego systemu dowodzenia podczas wypadków. Po zakończeniu ćwiczeń obyło się omówienie przebiegu akcji majšce na celu zidentyfikowanie elementów, które wymagajš usprawnienia, a także Dyrektor Szpitala podziękował członkom Grupy Ratowniczej za pomoc w przeprowadzeniu treningu.