Podpisanie umów dotacyjnych

Foto nr 1911
W dniu 14 marca 2018r. w naszym szpitalu miało miejsce podpisanie 2 umów na udzielenie z budżetu Województwa Podlaskiego dotacji celowych

Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży na łączną kwotę 4 141 461,68 zł. W imieniu samorządu województwa umowę podpisali Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński oraz Członek Zarządu odpowiedzialny za sprawy służby zdrowia-  Bogdan Dyjuk, a ze strony Szpitala Wojewódzkiego w Łomży umowę podpisał  Dyrektor  Roman Nojszewski. Obecni byli także Stefan Krajewski -Członek Zarządu, Pani Katarzyna Zajkowska Dyrektor Departamentu Zdrowia oraz Jacek Piorunek Przewodniczący Rady Społecznej szpitala.
Pierwsza umowa dotacyjna na kwotę 42 077,34 zł przeznaczona  jest na dofinansowanie kończącej się realizacji  projektu „Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego im. K.S. Wyszyńskiego w Łomży wraz z doposażeniem w sprzęt i aparaturę medyczną” współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 5 308 448,08 zł w tym 3 384 008,10 zł środki z UE, 1 638 604,18 zł w 2017 i 42 077,345 zł w 2018 ze środków budżetu Województwa, 285 835,80 zł – środki własne Szpitala.
Projekt obejmował przebudowę istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz jego doposażenie w nowoczesną i specjalistyczną aparaturę medyczną. W ramach Projektu powstała sala obserwacyjna z 7 wspólnymi łóżkami dla pacjentów z części zabiegowej i internistycznej SOR oraz utworzono 3 stanowiska wstępnej intensywnej terapii. Nowe rozmieszczenie pomieszczeń obszaru konsultacyjnego, terapii natychmiastowej, obszaru obserwacji i wstępnej intensywnej terapii sprzyjają lepszemu prawidłowemu nadzorowi nad pacjentami. Przygotowano również biuro przyjęć do zapisów pacjentów zgłaszających się na planowe leczenie oraz ze skierowaniem.
Druga umowa dotacji celowej na kwotę 4 099 384,34 zł przeznaczona jest na dofinasowanie projektu „Przebudowa Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej wraz z zakupem aparatury medycznej do oddziałów i poradni leczących choroby układu krążenia w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży”  współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 10 899 380,21 zł w tym 6 799 995,87 zł środki z UE, 4 099 384,34 zł środki budżetu Województwa. Projekt przewiduje modernizację mieszących się na V piętrze szpitala Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej oraz Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej. Ponadto zostanie zakupiony sprzęt i aparatura medyczna do Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej, Pododdziału Udarowego, Poradni Kardiologicznej. Zastąpi ona dotychczasową, używaną od wielu lat (15-20 lat), będzie też uzupełnieniem sprzętu, który pozwoli na wprowadzenie nowych technologii w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji w zakresie kardiologii. Zwiększy bezpieczeństwo pacjentów oraz komfort a przede wszystkim jakość udzielanych świadczeń w naszym szpitalu.  Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2018-2019.