Aktualności

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Szkolenie ,,Pierwsza Pomoc" dla uczniów kl. III SP10 w Łomży

27 październik 2017 | Opublikował: J.Gryc
Dnia 25 października w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci kl.III Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży zorganizowane z udziałem Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Ideą spotkania było przekazanie dzieciom wiedzy jak rozpoznać funkcje życiowe człowieka i jak w sytuacji zagrożenia życia udzielić pierwszej pomocy. Ratownik medyczny uczył, jak ważne jest szybkie udzielenie pomocy osobie w stanie zagrożenia życia. Przekonywał dzieci, że nie trzeba się obawiać podjąć działania i że najgorsza jest bierna postawa. Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywność, szybko nauczyły się podstawowych czynności ratujących życie, a przede wszystkim dowiedziały się, że jedyny błąd, który mogą popełnić to tylko…..nic nie zrobić. Okazało się, że dzieci są bardziej otwarte od osób dorosłych, nie mają tyle obaw przed działaniem i postępują według prostych zasad:
,,widzisz problem, wezwij pomoc, następnie podejmij najprostsze czynności, czyli uciskaj klatkę piersiową”.  
Dlatego warto jak najszybciej zacząć edukację w tym zakresie, a praktyczne ćwiczenia przeprowadzone przez Ratownika z Grupy Ratowniczej Nadzieja były niezwykle cennym elementem tego wydarzenia.