Aktualności

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Spotkanie z Prezydentem Łomży
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Roman Eugeniusz Nojszewski

Spotkanie z Prezydentem Łomży

2 sierpień 2017 | Opublikował: J.Gryc
W ubiegłym tygodniu Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się z nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Romanem Eugeniuszem Nojszewskim.

Spotkanie, oprócz charakteru kurtuazyjnego, dotyczyło również współpracy pomiędzy samorządem naszego miasta i szpitalem.
Prezydent poinformował o dotychczasowym zaangażowaniu władz miasta w pomoc materialną dla łomżyńskiego szpitala. - Pod koniec ubiegłego roku za przekazaną przez miasto kwotę 150 tys. zł zakupiony został aparatu do echokardiografii. Zależy mi na tym, aby ta placówka funkcjonowała jak najlepiej i dbała o zdrowie mieszkańców Łomży – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski deklarując dalsze wsparcie w zakupie aparatury szpitalnej. Zapoznał także nowego dyrektora z planami przebudowy zjazdu na teren szpitala z ul. Piłsudskiego, gdyż obecne rozwiązania prowadzą do wielu kolizji w tym miejscu.
Dyrektor Roman Nojszewski przyznał, że propozycja przebudowy wjazdu jest rozsądna, ale potrzebuje jeszcze czasu, aby nad nią się zastanowić. Podkreślił bardzo dobrą politykę prorodzinną prowadzoną przez władze miasta. – Cieszę się, że Łomża poprzez wyprawkę dla noworodka, samorządowe becikowe oraz niebieskie pudełka jest przyjazna rodzinom – powiedział dyrektor Nojszewski. Zaproponował także, by na Starym Rynku cyklicznie odbywały się bezpłatne porady lekarskie tzw. „białe niedziele”.
Roman Eugeniusz Nojszewski na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży został powołany przez Zarząd Województwa Podlaskiego w dniu 19 lipca 2017 r. na okres 6 lat.

 

żródło: www.lomza.pl